termín: 9.6.2022 16:00 - 19.6.2022 20:00
místo konání: vestibul kina Hvězda / vstup volný

vernisáž | 9. 6. | 16.00 hodin | DRAŽBA ŽIDLÍ POSPREJOVANÉ V DUCHU STREET ARTU

„Street art – vandalismus nebo umění? Tak přesně tento fenomén, který je mezi mladými lidmi velmi populární, se snažili zachytit žáci výtvarného oboru Základní umělecké školy Slovácko.

Na výstavě můžete zhlédnout jejich díla inspirovaná světovým i místním street artem, stejně jako fotografie, které vznikly na workshopech a školních akcích. Snímky zachycují radost dětí z půlročního projektu, díky kterému poznali nejrůznější polohy tohoto výtvarného vyjadřování.

A jak se jim to povedlo? Výsledek snažení si můžete prohlédnout ve vestibulu kina Hvězda do 19. června. Nejen k vidění budou i tři zrenovované školní židle, na kterých si dětští umělci vyzkoušeli techniku vykrývání páskou, a jsou prodejní. Jejich dražba proběhne na vernisáži 9. června. Výstava rovněž představí práce letošních absolventů.

Umění nejen ve veřejném prostoru: Street art očima žáků výtvarného oboru